Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

Sayın Üyemiz;                                                                                                         

16/02/2016 tarihli ve 2016/8540 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 05.04.2016 tarihli 29675 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Tebliğ(2016/16)’e istinaden; genç çiftçilere, şartları sağladığında 30.000(otuzbin)TL’ye kadar hibe yoluyla destek verilmesine dair “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” hakkındaki Uygulama Rehberi Bakanlığın web sitesinde yayımlanmıştır.

 

Söz konusu Karar doğrultusunda çıkarılan Tebliğ uyarınca hazırlanan Uygulama Rehberine göre, bu projeden yararlanacak olan genç çiftçilerimiz, Bakanlık İl ve İlçe Müdürlüklerine hiçbir masraf yapmadan başvurabilecekler.

Proje için gerekli olan bilgiler gencciftci.tarim.gov.tr içerisinde bulunmakta olup, başvurular öncelikle yine bu web tabanlı yazılım (gencciftci.tarim.gov.tr)  programından yapılıp, başvuru dokümanları yazılım programından çıktı olarak alınacaktır. Genç çiftçiler çıktıları,  projeyi ve istenilen belgeleri, ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yirmi bin nüfusun altındaki yerleşim birimlerinin bağlı olduğu il/ilçe tarım müdürlüklerine başvuru tarihi ve saati sona ermeden şahsen yapacaktır. Başvurunun tamamlanmış olması için dosyanın bizzat elden teslim edilmesi şarttır.

Proje kapsamında genç çiftçilerden dosya parası ya da bir proje hazırlama ücreti alınmayacaktır.

Başvurular 13 Nisan 2016 tarihinde başlayıp 12 Mayıs 2016 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.

Söz konusu Uygulama Rehberi ve ekleri yazımız ekinde verilmiştir.

                                                                                                                     

                                                                                                         

Eki:

-Uygulama Rehberi

-Uygulama Rehberi Ekleri