Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

egitimbanner

eyeliner

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi 15. Öğrenci Etkinlikleri Haftası kapsamında 3 Nisan günü gerçekleşen Kariyer Gününe, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR konuşmacı olarak katıldı. 


Ziraat Fakültesi Dekanı, Öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı oturumda Başkan DÜNDAR, Üniversite yıllarında aldığı teorik bilgileri çalışma hayatında edindiği pratik bilgilerle nasıl bütünleştirdiğini ve bu konuyla ilgili edindiği tecrübeleri öğrencilere aktardı. Oturuma katılan öğrencilere fakülteden mezun olduktan sonra çalışma hayatında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğinden bahsetti.


Dündar öğrencilerle, süs bitkileri sektörüne, SÜSBİR’ e ve Yönetim Kurulunda yürüttüğü Başkanlık görevine ilişkin deneyimlerini de paylaştı.


Başkan DÜNDAR, konuşmasının ardından Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergin DURSUN’u makamında ziyaret etti.

mtf

Doğu Marmara 2. Sera Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı 06 Mart 2019 Çarşamba günü açıldı. Açılışa SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar katıldı.

Sayın Dündar yaptığı açılış konuşmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na Belediye Başkanlığına başladığı günden bu yana yerli üreticilere ve yerli bitki kullanılmasına verdiği önemden dolayı teşekkür etti.

Ayrıca T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye de orman arazilerinin sektöre kazandırılmasıyla ilgili vermiş olduğu müjdeli haber için teşekkürlerini sunarak, en kısa zamanda bu arazilerin sektöre kazandırılmasını temenni ettiğini belirtti.

Sayın Dündar sektöre olan katkılarından dolayı da SÜSBİR adına Sayın Karaosmanoğlu’na plaket taktim etti. Sonrasında Sayın Dündar Fuarda üreticilerimizin de stantlarına ziyaretlerde bulundu.

tesekkurbakan

TÜRKTOB BAŞKANI SAVAŞ AKCAN: ‘’ TARIM VE ORMAN BAKANI DR. BEKİR PAKDEMİRLİ’NİN DEVRİM NİTELİĞİNDEKİ VAATLERİ SEKTÖRÜN İKİ ÖNEMLİ TALEBİNİ DAHA HAYATA GEÇİRECEK’’

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Başkanı Savaş Akcan, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin bugün İzmir’de süs bitkileri üreticileri ile bir araya gelmesinden sonra verdiği müjdeleri değerlendirdi.

iki

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, bugün İzmir’de Süs Bitkisi üreticileri ile bir araya gelerek, sektöre ilişkin uzun süredir talep ettiğimiz ve takibinde olduğumuz konularla ilgili iki müjde verdi;
?İhtiyaç fazlası orman fidanlıkları özel fidanlık sahiplerine kiraya verilecek. 
?Ormanlık alanlarda süs bitkilerinin yetiştirilebileceği özel orman fidanlığı kurulmasına imkân tanınacak. 

Sayın Bakan’ın yaptığı açıklamalarla ilgili gelişmeleri SÜSBİR olarak takip ederek, üreticilerimizle paylaşacağız.