Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

egitimbanner

fshow

Her yıl birçok yerli ve yabancı katılımcıya ev sahipliği yapan ve bu yıl 10.’su düzenlenen Flower Show İstanbul fuarı, 22- 24 Kasım’da TÜYAP’ta yapıldı.

SÜSBİR’ in desteklediği fuarın açılışı 22 Kasım’da Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, TÜRKTOB Yön. Kur. Başkanı Kamil Yılmaz, Peyzaj Mimarları Odası, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş., sektör temsilcileri ve üreticilerin katılımıyla gerçekleşti.

sonar

SÜSBİR Yönetim Kurulu 6 Kasım tarihinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ’ u makamımda ziyaret etti.


Mevzuatla ilgili yaşanan sorunlar, sektörün arazi sıkıntısı ve sektörümüzün yaşadığı problemlerin daha hızlı çözülmesi adına ‘Süs Bitkileri Daire Başkanlığı’ kurulması talebimiz başta olmak üzere sektörümüzün tüm sorunları Sayın Bakan’a iletildi.


Sayın Bakan’ımızın daire başkanlığı kurulması konusunda SÜSBİR’e destek vermesi ve mevzuattan kaynaklı problemlerin biran önce çözüleceğini söylemesi de toplantının memnuniyet verici sonuçları oldu.

trmkapak

18 Ekim 2018 tarihinde T.C. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ nin Başkanlığında yapılan toplantıya SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR katıldı.
Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı DÜNDAR, Sayın Bakan Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ‘ ye yeni görevlerinin hayırlı olması temennilerinde bulundu. 

adundarkapak

Aviva Garden ‘in 16 Ekim 2018 tarihinde Yalova Lova Otelde gerçekleştirdiği toplantıya SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR, SÜSBİR ve OAİB Yönetim Kurulu Üyesi Umut SAKARYA, Yalova’da ki üreticiler katılım sağladı.


SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR, Türkiye’de ihracat için üretim adetlerinin ve bitki kalitesinin yeterli olduğunu ve Rusya ile olan ticaretimizde de Aviva Garden ‘in köprü görevini üstlenmesinin sektörü olumlu yönde etkileyeceğini ifade etti. Bu süreçte SÜSBİR olarak üzerimize düşenleri de gerek Yalova gerekse Türkiye genelinde ki tüm üreticilerimizle Aviva Garden arasındaki bağı kurarak yerine getireceğiz.