Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

bursasus21

7.SÜS BİTKİLERİ KONGRESİ - 1.ULUSLARARASI SÜS BİTKİLERİ KONGRESİ  YERİ VE TARİHİ: BURSA TÜRKİYE 9-11 EKİM 2019 BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ PROF.DR.METE CENGİZ KÜLTÜR MERKEZİ   DÜZENLEYEN: BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ, PEYZAJ MİMARLIĞI BÖLÜMÜ

 bursasus22

 

agac1

SÜSBİR Başkanı Ahmet DÜNDAR ve TÜRKTOB Başkanı Savaş AKCAN İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Ali SUKAS’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Görüşmede sektörün beklentileri Genel Müdüre iletildi. Yapılan ziyaretle ilgili SÜSBİR Başkanı Ahmet DÜNDAR;

“ Ağaç A.Ş’nin üretici ile temasa geçip üreticiden doğrudan alım yapacağını öğrendik, bundan sonrası için Ağaç A.Ş.’nin işleyişiyle ilgili sayın Genel Müdürle hem fikir olduğumuzu memnuniyetle gördük.

Sayın Genel Müdür’e SÜSBİR Portal’ı anlattık. Aynı zamanda SÜSBİR Üyesi olan İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin SÜSBİR portalı bundan sonra daha aktif kullanacağının sözünü aldık. Sayın Genel müdür SÜSBİR portalın makul ve pratik olduğunu daha şeffaf bir işleyiş ve doğrudan alım için portalın önemli olduğunu söyledi.

Ağaç A.Ş.’nin alım garantili üretim yaptıracak olması başta olmak üzere hemen her konuda hem fikir olduğumuzu gördük.

İstanbul Peyzaj ve Ağaç A.Ş’nin artık ithal bitki almayacağını, üretici olmayandan alım yapmayacağını, direk yerinde görerek üreticiden alım yapacaklarını da sektörümüz adına büyük bir memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz.”

şeklinde değerlendirme yaptı.

sak1

20 Eylül Cuma günü Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği festivalinde SÜSBİR tarafından ‘Sektörde İç Pazar ve İhracatın Geliştirilmesi ve Üretimde Kalitenin Arttırılması’ konulu panel gerçekleşti.

Panelde SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar ve SÜSBİR Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Bilgin, Umut Sakarya ve İsmail Hakkı Kocaoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Başkan Dündar, konuşmasında Sektörün genel bir değerlendirmesini yaptıktan sonra sektörün son yıllarda yaşadığı değişim ve gelişimden bahsetti.

12kurulkapak

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) 12. Olağan Genel Kurulu, 14 Eylül 2019 Cumartesi günü Ankara’da Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) toplantı salonunda yapıldı.

Genel Kurul’da TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş AKCAN, Orman Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan TÜRKYILMAZ, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Hasan Muhammet GÜLDAŞ, TOÇ-BİR-SEN Genel Başkan Vekili Sabri KIZILKAYA, Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit NALLI, Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer GÜLER, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyesi Miktat OLGUN, Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri ve SÜSBİR üyeleri hazır bulundu.