Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

ogmkapak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından, Orman Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 180. Yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması (TORSEB) ‘nda ‘’ Ülkemizde Fidancılık Hedefleri’’ konulu panele Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (SÜSBİR) Başkanı Ahmet Dündar, TÜRKTOB Başkanı ve SÜSBİR Başkan Yard. Savaş Akcan da katıldı.

itoplkapak

25 Nisan 2019 Perşembe günü Antalya’da SÜSBİR Yönetim Kurulu, Antalya ‘ da ki üyeleri ile İstişare Toplantısında bir araya geldi. Toplantıya SÜSBİR Üyeleri ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden katılım sağlandı.

Yönetim Kurulu Başkanı Dündar, sektörde ki sorunlarımız ve daralan pazarda izlenmesi gereken yollar hakkında görüşlerini beyan etti. Özelikle kamu tarafında belediyelerde ki ciddi ekonomik sorunlardan kaynaklı önümüzde ki yolun ihracattan geçtiğini, ihracat pazarlarının geliştirilmesi ve yeni pazarlar bulunması ile pazar sorunlarının çözülebileceğini belirtti. Başkan Dündar, SÜSBİR Portalın yenilenmesi ile ilgili yapılan çalışmalardan ve gelinen son durumda yakın bir zamanda SÜSBİR Portalı Avrupalı alıcılarla buluşturacağımızı bununda ihracat pazarında önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

eyeliner

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi 15. Öğrenci Etkinlikleri Haftası kapsamında 3 Nisan günü gerçekleşen Kariyer Gününe, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DÜNDAR konuşmacı olarak katıldı. 


Ziraat Fakültesi Dekanı, Öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı oturumda Başkan DÜNDAR, Üniversite yıllarında aldığı teorik bilgileri çalışma hayatında edindiği pratik bilgilerle nasıl bütünleştirdiğini ve bu konuyla ilgili edindiği tecrübeleri öğrencilere aktardı. Oturuma katılan öğrencilere fakülteden mezun olduktan sonra çalışma hayatında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğinden bahsetti.


Dündar öğrencilerle, süs bitkileri sektörüne, SÜSBİR’ e ve Yönetim Kurulunda yürüttüğü Başkanlık görevine ilişkin deneyimlerini de paylaştı.


Başkan DÜNDAR, konuşmasının ardından Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergin DURSUN’u makamında ziyaret etti.

mtf

Doğu Marmara 2. Sera Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı 06 Mart 2019 Çarşamba günü açıldı. Açılışa SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar katıldı.

Sayın Dündar yaptığı açılış konuşmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na Belediye Başkanlığına başladığı günden bu yana yerli üreticilere ve yerli bitki kullanılmasına verdiği önemden dolayı teşekkür etti.

Ayrıca T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye de orman arazilerinin sektöre kazandırılmasıyla ilgili vermiş olduğu müjdeli haber için teşekkürlerini sunarak, en kısa zamanda bu arazilerin sektöre kazandırılmasını temenni ettiğini belirtti.

Sayın Dündar sektöre olan katkılarından dolayı da SÜSBİR adına Sayın Karaosmanoğlu’na plaket taktim etti. Sonrasında Sayın Dündar Fuarda üreticilerimizin de stantlarına ziyaretlerde bulundu.