Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

fshow

Her yıl birçok yerli ve yabancı katılımcıya ev sahipliği yapan ve bu yıl 10.’su düzenlenen Flower Show İstanbul fuarı, 22- 24 Kasım’da TÜYAP’ta yapıldı.

SÜSBİR’ in desteklediği fuarın açılışı 22 Kasım’da Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, TÜRKTOB Yön. Kur. Başkanı Kamil Yılmaz, Peyzaj Mimarları Odası, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş., sektör temsilcileri ve üreticilerin katılımıyla gerçekleşti.

SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar yaptığı açılış konuşmasında,

Kamu alımları ile büyüyen Sektörümüzün geldiği bu noktayı daha ileri taşımak için perakende satışlara ve ihracata yönelmemiz gerektiğini vurguladı.

Dündar, sektörün en önemli sorunlarından biri olan arazi sorununa da konuşmasında yer verdi. Uzun dönemli arazilerin kiralama yoluyla sektörümüze tahsisi için Bakanlığımızdan talepte bulundu.

Millet Bahçeleri ile ilgili SÜSBİR tarafından yayınlanan ilana da konuşmasında yer veren Dündar, Millet Bahçeleri gibi Milli ve Yerli bir projede kullanılacak bitkilerin de Milli ve Yerli olmasının gerekliliğinin bir kez daha altını çizdi. Yerli üretimin oldukça önem kazandığı bu günlerde üreticimize de destek olunması adına yerli bitkilerin tercih edilmesinin öneminden bahsetti.

Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey’ de açılışta bir konuşma yaptı. Konuşmasında sektörün başlıca taleplerinden olan Arazi Sorununun çözümü için çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Karacabey, Millet Bahçeleri’ nde yerli bitki kullanılması hususunun da oldukça önemli olduğunu belirtti. Sektörde bu Fuar gibi Uluslararası organizasyonlar düzenlenmesinin memnuniyet verici olduğundan bahseden Genel Müdür, fuarın tüm sektöre ve ülkeye hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Yapılan diğer açılış konuşmalarının ardından plaket töreni yapılması ve kurdele kesilmesi ile Fuar Açılışı tamamlandı.

SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Orman Genel Müdürü ve beraberindeki heyet ile stantları ziyaret etti.

Başkan Dündar, sonrasında tüm stantları ayrıca ziyaret ederek, üreticilerle temaslarda bulundu.

Fuarın ilk günü akşam SÜSBİR tarafından Fuarın gerçekleştiği otelde bir kokteyl verildi. Birçok misafirin ağırlandığı kokteyle SÜSBİR üyesi firmalar, yerli yabancı ziyaretçiler ve sektör paydaşları katıldı.

SÜSBİR’in stantı fuarda oldukça ilgi gördü. Fuar boyunca birçok yerli ve yabancı ziyaretçi stantımızı ziyaret etti.

Flower Show Fuarı 186 Katılımcı ve 10.000’ e yakın ziyaretçinin katılımıyla tamamlandı.