Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

itoplkapak

25 Nisan 2019 Perşembe günü Antalya’da SÜSBİR Yönetim Kurulu, Antalya ‘ da ki üyeleri ile İstişare Toplantısında bir araya geldi. Toplantıya SÜSBİR Üyeleri ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden katılım sağlandı.

Yönetim Kurulu Başkanı Dündar, sektörde ki sorunlarımız ve daralan pazarda izlenmesi gereken yollar hakkında görüşlerini beyan etti. Özelikle kamu tarafında belediyelerde ki ciddi ekonomik sorunlardan kaynaklı önümüzde ki yolun ihracattan geçtiğini, ihracat pazarlarının geliştirilmesi ve yeni pazarlar bulunması ile pazar sorunlarının çözülebileceğini belirtti. Başkan Dündar, SÜSBİR Portalın yenilenmesi ile ilgili yapılan çalışmalardan ve gelinen son durumda yakın bir zamanda SÜSBİR Portalı Avrupalı alıcılarla buluşturacağımızı bununda ihracat pazarında önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

 

Ayrıca 2020 Almanya IPM Essen Fuarına üyelerimizle birlikte Türkiye Pavyonu çatısı altında olmayı planladıklarını, bu projede OAİB ile birlikte projelendirme konusunda iş birliği içerisinde olunduğunun bilgisini verdi.

Toplantıda kamulaştırılan alanlardan sökülen yaşlı zeytin ağaçlarının ihracatının yapılabilmesi, Bakanlığın veri tabanına ülkemizde yetişen süs bitkilerinin tanımlanarak ihracat tarafında yaşanan sorunların ortadan kaldırılması konularında fikir alış verişinde bulunulmuştur.