Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

baskanzityaret11

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Dündar, Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Bilgin ve Disiplin Kurulu Başkanımız Şükrü Dinç, Bursa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Hakan Bebek’i ziyaret etti. Yapılan toplantıya Parklar ve Bahçeler Şube Müdürü Süleyman Dede de katıldı.

SÜSBİR Başkanı Ahmet Dündar, Belediyelerimizin tamamının doğrudan üreticiden alım yapmasını sağlamak amacıyla SÜSBİR’ in yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

  • ÜRETİCİDEN DOĞRUDAN ALIM YAPMAK, HEM ÜRETİCİMİZİN DOĞRUDAN DESTEKLENMESİ HEM DE ÜRETİMDE KALİTENİN ARTAMASINI SAĞLAYACAKTIR

‘’Süs Bitkileri alımı, doğası gereği diğer ihale konularından farklı bir konu. Dolayısıyla Belediyelerimizin alımlarında istisnai bir durum oluşturuyor. Şuan sahadaki işleyişe aktığımızda Belediyelerimiz için en avantajlı alım yöntemi doğrudan temin yöntemi. Ürünleri yerinde görerek, istedikleri nitelikte, kalitede alım yapmaları sağlanmış oluyor. Süs bitkilerinde üreticiden doğrudan teminler ile hem üreticimiz doğrudan destekleniyor hem de kaliteli üretim desteklenmiş oluyor. Bunu tüm belediyelerimizin uygulamasını bekliyoruz. ’’ sözleriyle vurguladı.

  • SÜSBİR BELEDİYE ÇALIŞANLARINA EĞİTİM VERECEK

SÜSBİR’ in önümüzdeki günlerde vereceği belediye çalışanlarına yönelik eğitimlerin de altını çizen Dündar, ‘’Belediyelerimizin çalışanlarına verilecek eğitimle, belediyelerimizin yapacağı peyzaj çalışmalarında verimliliği arttırmayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarda, kullanılan süs bitkileri de milli değerlerimiz. Verilecek eğitimlerle, içinden geçmekte olduğumuz zorlu ekonomik süreçte, Belediyelerimizin daha verimli daha ekonomik çalışabilmelerine de katkı sağlamayı hedefliyoruz.’’ dedi.