Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

turkish  english

Duyurular

BAYINDIR TARIMA DAYALI İHTİSAS (ÇİÇEKÇİLİK) ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

ÖN TALEP BASVURU İLANI

16.02.2023

İLAN

Bölgemiz 15.02.2023 tarihi Yönetim Kurulu Toplantısı 4. Maddesi gereğince, Türkiye Geneli Ön Talep Toplama İlanına çıkılmış olup, firmaların aşağıda belirtilen bilgi ve belgeler ile 16.03.2023 tarihi Perşembe günü saat 17.30 mesai bitimine kadar TDİOSB Müdürlüğüne başvuruda bulunabileceklerdir.

06-18 Şubat 2023 tarihlerinde Antalya’da Bitki Islahı Kursu’nun teorik eğitimi düzenlenecektir.
Ayrıntılar için tıklayınız. https://bisab.org.tr/2023-yili-bisab-bitki-islahi-kursu-duyurusu.html

Sayın Üyemiz,

SÜSBİR organizasyonu ile T.C Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, 15-17 Mart 2023 tarihleri arasında Bakü Azerbaycan’a bir Sektörel Ticaret Heyeti yapılacaktır.

Azerbaycan’daki süs bitkileri sektör temsilcileriyle yapılacak B2B(İkili görüşmeler)’i kapsayan programda ayrıca ECOSA (Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği) kongresine katılım ve saha ziyaretleri de yapılacaktır.

Katılmak isteyen üyelerimizin Destek Yönetim Sistemi (DYS)'de tanımlı olmaları zorunludur. DYS kaydı aşağıdaki belgeler ile doğrudan İhracatçı Birliklerine yapılır,

  • DYS başvuru belgeleri (TIKLAYINIZ)

(EK A- EK B - EK C)

  • Başvurulacak İhracatçı Birlikleri Listesi (TIKLAYINIZ)

DYS'de kayıtlı bulunan ve geçerliliği devam eden bilgi ve belgeler ile doğruluğu elektronik ortamda ilgili Bakanlık/İncelemeci Kuruluş tarafından teyit edilebilen bilgi ve belgeler geçerli kabul edilir.

DYS Kaydını tamamlayan üyelerimizin, ekteki katılımcı formunu(EKC-1) en geç 9 Aralık Cuma gününe kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atması gerekmektedir.

Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında tüzel kişilik olan firmalardan katılacak kişinin konaklama, ulaşım ve organizasyon giderlerinin %50’ye kadarı Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenecektir. Destek ödemeleri heyet bitim tarihinden itibaren 6 ay içerisinde yapılacaktır.

Program ve organizasyon ücreti ayrıca bildirilecektir.

Saygılarımızla.

 

Gerekli belgeyi indirmek için tıklayınız.

Sayın Üyemiz,

İzmir ili, Bayındır İlçesi Tarıma Dayalı İhtisas (Çiçekçilik) Organize Sanayi Bölgemiz kuruluş protokolü, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca onaylanarak 19.05.2021 tarihinde 27. sicil numarası ile tüzel kişilik kazanmıştır.

Proje alanında 2021 yılı itibari ile çalışmalar başlatılmış olup, hızlı bir şekilde devam etmektedir. 10 sayılı 08.11.2022 tarih Müteşebbis Heyet Toplantısı kararı gereğince Türkiye Geneli Ön Talep Toplama İlanına çıkılması karar verilmiştir. Ekte Ön Talep Toplama İlanı Yazısını ve ekleri olan Başvuru Dilekçe Formu, Yatırımcı Taahhütnamesi, Genel Yerleşim Planı, Örnek Sera Parseli Ödeme Planı, Örnek Sanayi Parseli Ödeme Planı ve Bilgilendirme Sunumu gönderilmiştir.
İlan, 15 Kasım 2022 tarihi itibari ile başlamıştır. Başvurular TDİOSB Müdürlüğüne 15.12.2022 tarihi saat:17:00 ye kadar teslim edilecek olup posta, kargo veya internet üzerinden yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Detaylı bilgi için,
Mithatpaşa Mahallesi Hükümet Önü Cad.
NO:7 D:8 Bayındır – İZMİR
Ofis Tel: 0232 581 70 77
Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,
Websitesi: http://bayindirtdiosb.org.tr,

İlgili belgeleri indirmek için tıklayınız.

Saygılarımızla

Türkiye’nin tarım ve gıda sektöründe ihtisaslaşmış ilk ve tek Teknoloji Geliştirme Bölgesi olan Mersin Agropark A.Ş., AR-GE çalışması yürüten veya yürütecek olan kişi, kurum ve kuruluşların projelerine, uygun koşullar altında Ar-Ge Ofis/Arazi Alanı desteği sağlamaktadır.

Bölgede elde edilen kazançlarda gelir vergisinden muafiyet, bölgede çalışan personelin her türlü vergi ödemesinden muafiyet, bölgede kullanılacak makine ekipmanların alımlarında vergi muafiyeti gibi avantajları da bulunmaktadır.

Süs Bitkileri Üretim ve İşleme Teknolojileri alanında destekten faydalanmak isteyen üyelerimiz için ayrıntılı bilgi linktedir.